Sosyal medya devlerinden biri olan Twitter, kullanıcıların profillerinde NFT’lerini görüntüleyebileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde…

kullanıcıların “tweet” olarak bilinen mesajları yayımladığı ve birbirleriyle etkileşimde bulunduğu sosyal medya platformu Twitter, kripto para ile ilgili özellikler eklemeye devam ediyor. Geçen ay iOS kullanıcıları için BTC ile bahşiş özelliğini kullanıma sunduktan sonra şimdi de yeni NFT özelliğini açıkladı.

Teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong’a göre şu anda Twitter kullanıcılarının NFT koleksiyonlarını profillerine entegre edilebileceği bir özellik ile ilgili çalışıyor. Jane Manchun Wong’un tespit ettiği bu özellik ile beraber NFT koleksiyonları ve NFT hakkındaki detaylar artık profilde görünebilecek.

Jane Manchun Wong’a Twitter’ın şu anda detaylar üzerinde çalıştığını ifade etmişti. Söz konusu özellik kullanıcılara sunulduğunda kullanıcılar, Twitter profillerini ziyaret ederek NFT’lerini ve NFT detaylarını inceleyebilecek.

NFT Nedir?

NFT, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir.