Musk’ın stratejileri ile çalışanlarını, reklamverenlerini ve günden günden başarısını kaybeden Twitter, 5.4 milyon kullanıcının telefon numaralarını karaborsada satıyor.

Hesaplar Çalınmaya Devam Ediyor

Twitter aksini iddia etse de API kodlarında bulunan bir açık ile verilerin çalındığı iddia ediliyor. 5.4 milyon kullanıcıya ait telefon numarası ve email adresleri çalınmış durumda. Söz konusu kullanıcı verilerinin karaborsa forumlarda satıldığı ifade ediliyor.

Bununla birlikte Twitter üzerinde askıya alınmış yaklaşık 1.2 milyon hesabın da çalındığı söyleniyor. Bu paket ise belirli bir grup içerisinde satışa çıkarılmış yani herkese açık bir satış söz konusu değil.

Söz konusu açık nedeniyle toplamda 7 milyona yakın kullanıcının verileri çalınmış durumda. Kaynaklar açığın daha uzun süre suiistimal edildiğini ve 17 milyon civarında bir rakamın sızdırılmış olabileceğini söylüyor. Geri kalan sızıntılar paket paket forumlarda satışa çıkacak. Uzmanlar saldırganların oltalama yolu ile kullanıcıları kandırmaya çalışacağı ihtimaline karşı uyarıda bulunuyor.