Twitter, kullanıcıların bir tweete fotoğraf veya video ile tepki vermesini sağlayan ‘Tweeti reaksiyonla alıntıla’ özelliğini bir grup iOS kullanıcısının kullanımına sunarak test etmeye başladı.

Twitter, kullanıcıların bir tweete fotoğraf ve videolarla tepki vermesini sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladığını paylaşımıyla duyurdu. ‘Tweeti reaksiyonla alıntıla’ özelliği, sınırlı sayıda kullanıcı ile iOS için Twitter uygulaması olarak test ediliyor.

Tweet Alıntılamada Yeni Bir Boyut

Yeni özelliği kullanmak isteyen Twitter kullanıcıları retweet düğmesi ile kullanım sağlayabilecek. Açılan pencerede önceden de yer alan Retweetle ve Tweeti Alıntıla seçenekleriyle birlikte bir de Tweeti reaksiyonla alıntıla seçeneği de bulunacak. Üçüncü seçeneği tercih eden kullanıcılar ise bir video veya fotoğraf ile tweeti alıntılayabilecek ve alıntılanan tweet, görselin üzerinde bir çıkartmaya benzer şekilde yer alacak.

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’ta yer alan yorumlara tepki verme özelliğiyle oldukça benzer görünen yeni Tweeti reaksiyonla alıntıla özelliğine dair herhangi bir kötüye kullanımın yaşanmaması için Twitter, ürünün kullanımını yakından takip edeceklerini belirtti.