Her geçen gün yeni özellikler kazanan popüler sosyal medya platformu Twitter, reklam konusunda bir yeniliğe daha imza attı. Artık platformda bazı kısıtlamalar dahilinde esrar reklamı yapılabilecek.

Elon Musk’ın yönetiminde olan Twitter, politikasını ABD’li şirketlerin platformda esrar (marijuana) gibi uyuşturucu maddelerin reklamlarının yayınlanmasına izin verecek şekilde düzenledi. Bir ilk olan düzenleme, Twitter’ın reklam içerik politikaları sayfasında yer alıyor.

Söz konusu politika Twitter’ın ücretli reklam ürünleri için geçerli olacak. Bu politika belirli sınırlar çerçevesinde geçerli olacak ve ABD ve Kanada‘da hedefli kenevir reklamlarının yapılmasına izin verilecek.

Sıkı denetim uygulanacak

Bu reklamlar 18 yaş altı çocuklar ve gençleri özendirici şekilde yapılamayacak. Bunun yanında sağlıkla ilgili iddialarda bulunulamayacak. Keyif verici, heyecan uyandıran, zindelik hissi veren ya da risk cesaret gibi duygular uyandıran reklamların yayınlanmasına izin verilmeyecek.

Tüm bu değişikliklere rağmen bazı kenevir şirketleri çevrimiçi esrar reklamlarını kısıtlayan eyalet yasaları sebebiyle bu imkandan faydalanamayacak.