Twitter önümüzdeki günlerde kalp şeklindeki beğenme butonunu Facebook tarzında bir çoklu reaksiyon verme butonuyla değiştiribilir.

sondakikaturk.com.tr

Uygulama araştırmacısı Jane Manchung Wong‘a göre Twitter‘ın önümüzdeki günlerde beğeni düğmesini Facebook tarzı çoklu sembol ya da ifade şeklinde değiştirilebileceği düşünülüyor. 2015 yılında yıldız sembolünden kalp sembolüne sahip bir butonuna geçilen reaksiyon tuşu, bundan sonra “gülücük”, “düşünceli”, “üzgün” gibi çoklu sembol ya da emojiler ile kullanıma sunulabilir.

Twitter birkaç ay önce kullanıcılarla yaptığı araştırma sonucunda, insanların sohbetlerde kendilerini ifade etmek için her zaman yeni yollar araştırdığı sonucunu elde etti. Bu anlamda çoklu reaksiyon butonu kullanıcılar için pratik bir çözüm olarak kullanıma sunulabilir.

Kızgın Emoji Yer Almayacak

Öte yandan Wong’a ait sızıntıya göre hüzünlü ya da kahkaha atan emojiler reaksiyonlar arasında yer alabilecekken, kızgın emojinin kullanılması planlanmıyor. Bunun sebebi olarak da Twiiter’da kullanıcıların yanıt ve alıntı tweet ile zaten bu duyguyu ifade edebilmesi olarak düşünülüyor.