Twitter, yaptığı açıklama ile birlikte iOS’un ardından Android kullanıcıları için de Spaces sesli sohbet özelliğinin beta testine başlandığını açıkladı.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, Android kullanıcıları için Spaces sesli sohbet özelliğinin beta testinin başlatıldığını bildirdi. Bu özellik, geçen yılın Aralık ayı sonunda belirli iOS kullanıcılarına zaten sunulmuştu.

Şirket, başlangıçta Android kullanıcılarının Spaces sanal odalarındaki mevcut sohbete yalnızca sohbet etmek için katılabileceklerini, ancak kendi sohbet odalarını oluşturamayacaklarını duyurmuştu. Fakat Twitter, net bir tarih ilan etmemiş olsa da bu seçeneğin yakın gelecekte kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

Twitter, son aylarda hizmetin ses özelliklerini genişletiyor. Spaces platformunu beta olarak kullanıma sunmakla birlikte, geçtiğimiz Haziran ayında iOS’ta belirli sayıda kullanıcı için Sesli Tweet özelliğini sunmuştu. Bu özellik 140 saniyeye kadar sesli mesaj kaydedilebilmesine ve gönderilmesine imkan sağlıyor. Şirket geçtiğimiz ayda Japonya, Hindistan ve Brezilya’da ve iOS ve Android cihazlar için kişisel sesli mesajlaşma özelliğinin başladığını açıklamıştı.