Büşra Taşkıran, twitter üzerinden sokak röportajları ile ilgili yeni bir yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini açıkladı. Son yaptığı röportaj sırasında ilk kez GBT kontrolü yapıldığını söyleyen Taşkıran, soracakları soruların da memurlar tarafından not alındığını belirtti.

Özellikle YouTube’a yüklenen röportaj videolarının izlenme sayıları oldukça yüksek. Söz konusu tweet dizisine göre bu röportajlara kısıtlama getirilebilir.

KHK TV muhabiri Büşra Taşkıran, Twitter’dan yaptığı açıklamada yaptıkları son sokak röportajı sırasında polislerin ropörtaja müdahale ettiklerini ve bu tarz röportajlara artık izin verilmeyeceğini ima ettiklerini açıkladı. Açıklamalara göre artık sokakta röportaj yapabilmek için bizzat Cumhurbaşkanlığı’ndan alınmış basın kartı gerekli olacak.

6 aydır sokak röportajı yaptığını ifade eden Büşra Taşkıran, dün paylaştığı tweetlerde ilk kez röportaj sırasında ekibe GBT yapıldığını açıkladı. Bunun 3 kez tekrarlandığını ifade eden Taşkıran, tweet’lerinde şu ifadelere yer verdi: “Halka sorduğumuz sorular not alındı ve amirlerine ilettiler. “Yasak” demeseler de sokak röportajlarına artık izin verilmeyeceğini ima eder şekilde konuştular.”

İzinsiz fotoğrafımızı çektiklerini ise yanımdaki memurun telefonunda akan WhatsApp konuşmasında fotoğrafımı görünce anladım ve bunun doğru olmadığını ifade ettiğimde @FOXhaber muhabirlerinden başlayarak izinsiz çektikleri fotoğrafları göstermeye başladılar. Yani tüm medya mensuplarının izinsiz fotoğrafını çekmişler. Ayrıca artık sokak röportajı yapabilmek için Cumhurbaşkanlığının verdiği basın kartının olması gerektiği ifade ettiler. Bu uygulamanın yeni bir emir olduğu söylediler. Sokaklarına yasak geldi canım ülkem…”