Bildiğimiz üzere 2020 yılının ortalarında Dolap ürünlerinin satışı Trendyol üzerinden de yapılabilmeye başladı. İki başarılı alışveriş uygulamasının yapmış olduğu iş birliği, pek çok ikinci el alışveriş yapmayı seven ve ikinci el satış yapmak isteyen kullanıcının ilgisini çekti. Özellikle Dolap’ta satış yapan kullanıcıların ilgisini çeken iş birliğine yönelik bazı soruların yanıtlarını sizler için derledik.

Trendyol Üzerinden Dolap Uygulaması Kapsamında Alışveriş Yaptıktan Sonra Nasıl Onay Verilir?

Trendyoldan alışveriş yaptığınız zaman uygulamada yeni bir hesap oluşur. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Şifremi Unuttum” butonu ile Trendyol’a kayıtlı mail adresiniz üzerinden şifrenizi yenileyerek, uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Aldıklarım” alanından siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz ve onaylayabilirsiniz.

Trendyol Üzerinden Dolap Uygulaması Kapsamında Alışveriş Yaptıktan Sonra İade Talebi Oluşturulur?

Trendyol üzerine üye olduğunuz mail adresiniz ile Dolap uygulaması ana sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum” seçeneği ile e-posta adresinize link gönderebilirsiniz. Şifre linkiniz ile Dolap uygulamasına giriş sağlayarak onay tarihi ertelemesi ya da iade talebi oluşturabilirsiniz.

Trendyol Dolaptan Nasıl Satış Yapılır? Şu Anda İsteyen Herkes Satış Yapabilir Mi? Satış Yapabilme Şartları Nelerdir?

Şu an için Trendyol üzerinden Dolap uygulamasında sınırlı sayıda satıcı ile deneme yapılıyor. Dolap uygulaması tarafından ilerleyen günlerde koşulların belirtileceği ifade ediliyor. Bu süreçte Trendyol’da satış yapma imkanını kazanmak için; ürün görsellerinize özen gösterebilir, düzenli ürün yükleyerek görünürlüğünüzü artırabilirsiniz.

Peki Trendyol Ürünlerin Satılmasına Aracı Olacağı İçin Komisyon Kesiyor Mu?

Trendyol, Dolap ürünleri için herhangi bir kesim yapmıyor. Fakat bağımsız olarak Dolap uygulaması üzerinden gerçekleştirilen her başarılı satıştan %10 komisyon kesildiğini dipnot olarak belirtelim.

Buraya tıklayarak konu hakkında önceki haberimizden de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konuyla ilgili farklı sorularınız varsa en kısa sürede yanıtlanmak üzere yorum kısmından bize iletebilirsiniz.