Günümüzün popülaritesi yüksek olan uygulaması TikTok’un oyun canlı yayınlarıyla tanınan Twitch’e benzer bir sistem üzerinde çalıştığına dair bilgiler ortaya çıktı.

TikTok Live Studio

Şu anda dünyanın en popüler uygulamalarından olan TikTok, son çıkan haberlere göre yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. TikTok Live Studio isimli bu yeni uygulama, mobil cihazlardan farklı olarak masaüstü cihazlarda çalışan canlı yayın hizmeti olarak karşımıza çıkacak. Twitch’in bir hayli benzeri olduğu söylenebilir. Fakat bu servis masaüstü cihazlara odaklandığı için kısa yayınlar yerine Twitch’te veya YouTube Gaming’te olduğu gibi oyun yayınları amacıyla kullanılacak olması tahmin ediliyor.

Son çıkan haberlere göre TikTok Live Studio isimli bu servis, Batı ülkelerinin bazılarında sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma sunulmuş gibi duruyor. Yakın zamanda resmi bir duyuru gelme ihtimali yüksek. TikTok’un bu hamlesi oyun yayıncıları için yeni bir seçenek sunacak. Yayıncıların tercihlerini ilerleyen zamanlarda hep birlikte gözlemleyeceğiz.