TikTok’a eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar altyazılar özelliğini kullanabilecek. Desteklenen diller arasında Türkçe de yer alıyor.

TikTok, yeni güncellemeyle birlikte platformdaki altyazı ve çeviri özelliklerini geliştiriyor. Artık kullanıcılar, herhangi bir videoda otomatik oluşturulmuş altyazıları isteklerine göre açıp kapatabilecek. Söz konusu özellik, içerik oluşturucuların videoya altyazı ekleyip eklenmediğine bakılmaksızın otomatik olarak videolarda yer alacak.

Türkçe Altyazılar

Otomatik altyazılar, özellikle yüksek sesli ortamlarda videoda yer alan cümleleri ya da diyalogları kaçırmak istemeyen kullanıcılar için epey kullanışlı olacak. Bunun yanında platform, altyazılara ve metin çıkartmalarına çeviri özelliği de ekledi. Sosyal medya devi, bu özelliğin orijinal dilin ötesine geçerek kullanıcıların videolardan daha fazla keyif almasına imkan sağlayacağını düşünüyor. TikTok tarafından yapılan açıklamada: “Kültür ve bağlantı arasında köprü kurmak ve dünyalarını genişletmek için bu yeni araçları kullanan daha fazla insan görmeyi umuyoruz.” ifadeleri yer aldı.

TikTok, yeni özellikleri olan otomatik altyazı ve çeviriyi başlangıçta Türkçe dahil olmak üzere İngilizce, Almanca, Portekizce, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin Çincesi ve İspanyolca dillerinde destekleyecek. Özellikler, kademeli bir şekilde kullanıcılara sunulacak.