Popüler sosyal medya platformu TikTok, yemek siparişi vermeye başlayacak. Açıklamalara göre TikTok 2022’de yeni restoranlar açacak ve bu restoranlarda TikTok’ta yer alan popüler yemek tarifleri olacak.

www.eater.com

TikTok, kuşkusuz dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri. Bu ‘kısa video’ uygulaması pek çok farklı konsepte sahip videonun popüler olmasını, ve geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Yemek videoları da bu videolardan biri. Bu durumu farkeden TikTok, yemek sektörüne yönelik bir adım atacak ve yemek sipariş hizmeti vermeye başlayacak. 

Gelen haberlere göre Çin merkezli TikTok, popüler yemek videolarını insanların satın alabileceği bir hizmete dönüştürecek. Yapılan Virtual Dining Concepts ve Grubhub isimli şirketlerle ortaklık kurarak evlere yemek sipariş hizmeti vermeye başlayacak.

Bloomberg’in haberlerine göre bu yeni özelliğin adı ‘TikTok Kitchen’ olacak ve önümüzdeki yıl için ABD geneline yalnızca eve teslimat yapan restoranlar açılacak. Bu restoranlarda yer alan menülerde TikTok videolarından esinlenilecek ve Grubhub isimli yemek siparişi verme uygulaması üzerinden evlere teslimat gerçekleştirilecek. Bununla birlikte TikTok’un 2022 sonuna kadar 300 farklı lokasyonda 1000’den fazla restoran açacağı bilgisi de yer alıyor.

Viral TikTok Yemekleri Sipariş Verilebilecek

Açıklamalara göre restoranlara gelecek olan ilk menülerde; feta peynirli fırınlanmış makarna, kaburga mısır, hamburgerler ve cips makarna gibi viral olmuş TikTok yemekleri yer alacak. Popüler sosyal medya platformu şu açıklamaları da ekledi;

TikTok Kitchen’dan elde edilen gelir, hem menülere ilham veren içerik üreticilerine yardımcı olacak. Bu girişimimiz diğer içerik üreticilerine de yaratıcı olma konusunda ilham vererek onları yeni şeyler üretme konusunda teşvik edecek.” açıklamarında bulundu.