TikTok yeni müzik platformu olan SoundOn’u duyurdu. Tiktok’un yeni müzik platformu SoundOn sayesinde sanatçılar kendi müziklerini tüm dünyaya duyurabilecek.

www.soundon.global

SoundOn isimli bu platform, müzisyenlerin bağımsız olmaları ve hayranlara kolayca ulaşmaları için bir cevap niteliği taşıyor. Daha fazla sanatçının eserlerini duyurmasına yardımcı olmak için TikTok, kendi müzik pazarlama ve dağıtım platformu olan SoundOn‘u piyasaya sundu.

SoundOn isimli bu platform, sanatçılara TikTok yaratıcılarıyla çalışma ve TikTok sayesinde küresel bir kitleye ulaşma fırsatları sunuyor. Platform sanatçılara gelişmiş gösterge tabloları sunarak, sanatçıların daha yüksek verim elde etmesini sağlıyor. Bu tablolar sayesinde sanatçılar hedef kitleleri ve hayranları hakkında da daha fazla bilgiye sahip olabiliyor.

www.soundon.global

SoundOn kullanan sanatçılar platform sayesinde telif haklarına sahip olabilecek. Bunun yanında platform sanatçılara müziklerini TikTok, Apple Music, Spotify, Resso, Deezer gibi küresel akış platformlarına yükleme imkanı da sunuyor. 

Hesap oluştur ekranında yer alan alan kodlarına göre TikTok’a ait müzik dağıtım platformu SoundOn, şimdilik İngiltere, ABD, Brezilya ve Endonezya ülkelerinde kullanıma sunulmuş durumda.