TikTok 1 milyar kullanıcı sayısını aştı. 27 Eylül Pazartesi günü yapılan açıklamalar ile dev rakam duyuruldu. Detaylar haberimizde…

Popüler video paylaşım platformu TikTok, yaptığı yeni bir açıklamayla aylık 1 milyar kullanıcı sayısının aşıldığını duyurdu. Platformun 2018 yılında kurulduğu ve ABD gibi birçok ülke tarafından zorluklarla karşılaşan bir platform olduğu hesaba katıldığında dikkat çekici bir sayı olduğunu söylemek mümkün.

Pandemi Sürecinde TikTok

Mobil uygulamala analizi için piyasadaki en güçlü araçlardan biri olan SensorTower da geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada ByteDance’in sahip olduğu TikTok’un popülaritesinin pandemi sırasında oldukça yüksek rakamlara ulaştığını ortaya çıkardı. Bunların yanında TikTok, 2020’nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 315 milyon indirme ile dünyanın en çok indirilen uygulaması hâline gelmişti.

ByteDance’in 2020 yılındaki geliri ise 34.3 milyar dolar olarak bildirilmişti. Diğer sosyal medya platformları da TikTok’ta yer alan kısa içeriklerde yer alan özelliklere benzer özellikler çıkarmaya başlamıştı. Instagram; şu anda yaygın olarak kullanılan Reels özelliğini kullanıcılarına sunarken, YouTube da kısa videoların yer aldığı YouTube Shorts özelliğini kullanıma sunmuştu. Tüm bu bilgi ve araştırmaların yanında, geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırma ile TikTok kullanıcılarının platformda YouTube kullanıcılarından daha fazla vakit geçirdiği sonucu elde edildi.