The Day Before, ilk duyurulduğunda büyük beklenti uyandırmış, ancak sürekli ertelenen çıkış tarihleri ve eleştiri bombardımanı ile Fntastic’in sonunu getirdi. Oyuncular, her erteleme haberinde şirketin aslında “dolandırıcı” olduğu iddiasında bulunarak, sonunda haklı olduklarını düşünüyorlar. Fntastic, resmi açıklama yaparak Twitter/X üzerinden The Day Before’un finansal olarak başarısız olduğunu ve devam etmek için gerekli kaynakların bulunmadığını duyurdu, bu nedenle Fntastic stüdyosunun kapandığını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, Fntastic stüdyosunun kapanışını duyuruyoruz. Ne yazık ki, The Day Before finansal olarak başarısız oldu ve devam etmek için gerekli kaynaklara sahip değiliz. Tüm gelirimizi, ortaklarımıza borçlarımızı ödemek için kullanıyoruz.

Tüm çabamızı, kaynaklarımızı ve çalışma saatlerimizi The Day Before’un geliştirilmesine harcadık, ki bu bizim ilk devasa oyunumuzdu. Oyunun gerçek potansiyelini sergilemek için güncellemeler yayınlamayı gerçekten istedik ancak ne yazık ki çalışmaya devam edecek kaynağımız yok.

The Day Before’un geliştirilmesi sırasında para almadığımızın altını çizmek istiyoruz, ön sipariş ya da toplu fonlama kampanyası düzenlemedik. Beş yıl boyunca yorulmadan çalıştık, kan ter ve gözyaşımızı bu oyuna akıttık.

Şu anda, The Day Before ve Propnight’ın geleceği belirsiz, ancak sunucular işler durumda kalacak.

Beklentilerinizi karşılayamadıysak özür dileriz. Elimizden geleni yaptık ancak yeteneklerimizi yanlış hesaplamışız. Oyun yaratmak çok zorlu bir girişim.

Bu zor yıllarda bizi destekleyen herkese müteşekkiriz. Son sekiz yıl muhteşem bir yolculuktu:

2015: Stüdyonun açılışı

2017: The Wild Eight’in yayınlanması

2018: Dead Dozen’ın yayınlanması

2021: Propnight’ın yayınlanması

2023: The Day Before’un yayınlanması”

https://x.com/FntasticHQ/status/1734265789237338453?s=20

Sosyal medya kullanıcıları, Fntastic için olumlu mesajlarla bu açıklamayı karşılamazken, şirketin oyunun yayınından sadece bir hafta sonra bu duyuruyu yapmasına büyük tepki gösterdi. Bazı oyuncular, yetkilileri göreve çağırarak ve Fntastic’e karşı dava açılması gerektiğini savunarak bu duruma karşı eleştirilerini dile getirdi.