Kaliforniya merkezli bir Amerikan şirketi Tesla’nın sahibi Elon Musk, Supercharger deneyimini daha verimli hale getirmek amacıyla şarj istasyonlarında ücretsiz WiFi kullanımı sağlama sözü vermişti. Şirket bazı istasyonlara Starlink antenleri kurmaya başladı bile.

Tesla, araç sahiplerinin elektrikli otomobillerini şarj ederken uydu internet hizmetine erişmesini sağlamak amacıyla Supercharger şarj istasyonlarına Starlink antenleri kurmaya başladı. Elon Musk, Supercharger deneyimini daha iyi hale getirmek için şarj istasyonlarında ücretsiz WiFi kullanımı sözü vermişti.

Burada nihai amaç insanların şarj isyasyonlarında geçirdiği süreyi azaltmak. Fakat Tesla sahiplerinin şu anda istasyonlarda 30 dakikadan fazla zaman kaybettikleri bir gerçek.

Şirket, insanların yemek yemek ya da tuvalet ihtiyacı için kullandığı bu süreyi, arabada film ve dizi izlenmesine, bazı oyunların oynanmasına yönelik olarak kullanabilmelerini sağlayacak. Dev teknoloji şirketi Tesla, kullanıcılarına Tesla Theater ve çeşitli oyunlar içeren Tesla Arcade gibi araç içi eğlence uygulamaları da sunuyor.

Kullanıcılar aylık 10 dolar ücret karşılığında Premium Bağlantı aboneliği satın alan Tesla’nın LTE hücresel hizmeti üzerinden bu özellikleri kullanabilecekler. Ödeme yapmak istemeyenler otomobilleri WiFi ağına bağlıyken bu hizmetlere erişim sağlayabilecek.