Tesla Türkiye, faaliyetleri için hızla yapılanmasını tamamlıyor. Bu vesile ile Tesla Türkiye ofisi için yeni iş ilanlarını yayınladı.

Tesla Motor

Tesla Motor, dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır hizmet veriyor. Ancak şirket politikası veya koşullar nedeniyle bazı ülkelerde hizmet vermiyor. Bugüne kadar Türkiye’de hizmet vermeyen fakat bir süredir yapılanmasını tamamladığı bilgileri geliyordu. Dün sabah ortaya çıkan yeni bilgilerle birlikte Türkiye’de resmi olarak faaliyet vereceğini açıklamıştı.

Bu açıklama ardından konun meraklısı olan herkes şirketin atacağı adımları bekliyordu. Tesla Motor, faaliyetlerine başladığı ilk günde Türkiye’deki adımlarını hızlı bir şekilde atmaya başladı ve ilk iş ilanlarını Tesla’nın internet sitesi üzerinden yayınladı.

https://www.tesla.com/careers/search/?country=TR

Tesla Resmi İnternet Sitesi Üzerinde İş İlanlarını Yayınladı

Türkiye’de 10 Bölgeye Supercharger Geliyor.

Tesla Motor, Ankara, Antalya, Aydin, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya olmak üzere 10 bölgeye hızlı şarj istasyonları yerleştireceğini duyurdu.


ABD, Asya ve Avrupa pazarlarında elektirikli araba satışa devam eden Tesla’nın, Model S, Model 3, Model X ve Model Y elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Türkiye operasyonlarını başlatacağı açıklanmış, Türkiye’de kurduğu Tesla Motorları şirketiyle tüm modelleri Türkiye’ye getirileceği belirtilmişti. Tesla geçtiğimiz günlerde 2015 yılından bu yana Lufthansa Havayolları’nın Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan Kemal Geçer’i transfer ederek Türkiye operasyonunun başına geçirmişti.