Tesla her yıl gerçekleştirdiği AI Day etkinliğini bu yıl 30 Eylül’de gerçekleştirecek. Dev şirket 30 Eylül’de merakla beklenen insansı robotunun çalışan bir prototipini sergileyecek.

Davetiyeler, basın mensuplarına gönderilmeye başlandı. Davetiyeler, etkinlikte şirketin ilk insansı robotu Tesla Bot’un çalışan bir prototipinin de katılımcılara sergileneceğini gösteriyor.

Davetiye görselinde parmakları ile kalp görüntüsü oluşturan insansı robotun ellerine yer verilmiş. Elon Musk, Mayıs ayında, bir sonraki Tesla AI Day etkinliğinin Ağustos ayında gerçekleşeceği haberini vermişti ancak şirket daha sonra Tesla Optimus olarak da anılan robotun çalışan bir prototipini hazır hale getirebilmek amacıyla etkinliği ertelemişti. Tarihin yaklaşmasıyla birlikte etkinliğe dair detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin hazırladığı davetiye metni ise şöyle:

“30 Eylül’de Kaliforniya’nın Palo Alto şehrinde düzenlenecek AI Day 2022’ye davetlisiniz. Full Self-Driving (Tam Otonom Sürüş), Tesla Bot, Dojo ve daha fazlası dahil olmak üzere Tesla’nın yapay zeka alanındaki en son gelişmeleri hakkında bilgi edineceksiniz”

Davetiyelerin gönderilmesinden kısa bir süre önce Tesla’nın web sitesinde, şirketin rutin görevleri yerine getirmesi amacıyla üretim tesislerinde binlerce insansı robotun kullanılacağını gösteren iş ilanları yayınlandı.