Şirketin yaklaşık bir yıl önceki duyurusdan sonra sonunda Telegram’a grup video görüşmeleri özelliği ekleniyor. CEO Pavel Durov, kendi Telegram kanalından tarihi açıkladı.

Gelecek ay telegrama grup video görüşme özelliği eklenecek. Telegram CEO’su Pavel Durov, kişisel Telegram kanalında yaklaşan özelliği çalışırken gösteren kısa bir video paylaşmıştı.

Koronavirüsün hayatımıza dahil olmasıyla birlikte en fazla kullanılan uygulamalardan olan video konferans uygulamalarının ardından geçtiğimiz yıl Telegram, kullanıcılarına grup video görüşme özelliği sağlayacağını bildirmişti. Nihayet Durov, özelliğin Mayıs ayında kullanıma sunulacağını açıkladı.

Telegram CEO’su Pavel Durov: “Görüntülü görüşmelerden bahsetmişken, Mayıs ayında sesli sohbetlerimize bir video boyutu ekleyerek Telegram’ı grup video görüşmeleri için güçlü bir platform haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Telegram’daki grup video görüşmeleri, ekran paylaşımı, gürültü engelleme özelliği ve şifrelemenin yanı sıra masaüstü bilgisayar, tablet ve mobil kullanım özelliğine de sahip olacak. Platform, şu anda bire bir görüntülü görüşmeleri ve grup sesli sohbetleri destekliyor. Telegram yeni özellik sayesinde rakipleri ile hemen her konuda eşit koşullara sahip olabilecek.