Samsung, internetin özellikle genç nüfus ve çocuklar tarafından daha fazla kullanıldığı pandemi sürecinde ebeveynlerin çocuklarının internetteki davranışlarını kontrol altına alabilmelerini sağlayacak olan yeni uygulaması Samsung Kids’i tanıttı.

Koronavirüs sebebiyle evde geçirilen vakit arttı ve buna bağlı olarak çocukların da internette harcadığı vakit de arttı. Çocukların interneti yoğun olarak kullandığı ve kimlerle iletişim kurduğu, hangi türde oyunlar oynadığı gibi internet kullanım şekillerinin takip edilmesi gereken bu dönemde, teknoloji devi Samsung, bu gereklilik doğrultusunda “İnterneti Tadında Kullan” sloganıyla yeni bir kampanya başlattı. Tamamen anne ve babaların kontrolünde olan yeni uygulaması Samsung Kids’i tanıttı. 

İnterneti Tadında Kullan hareketi, daha önce genç kitleyi hedefleyerek internetin daha sağlıklı bir biçimde kullanılması için çeşitli çalışmalar yapmıştı. 2021 senesinde teknoloji devinim hedefi, bu kez küçük çocuklar ve ebeveynleri. YouTube üzerinden anlamlı bir video paylaşan şirket, Samsung Kids adlı arayüz uygulamasını tanıttı. Uygulama ebeveynlere ücretsiz olarak sunuluyor.