İlk olarak 2019 yılında The Game Awards oyun töreni düzenlenmişti. Daha sonra ise 2020 yılının sonbahar ve ilkbaharında benzer etkinlikler düzenlendi. 2020 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın iptal edilmesi üzerine birçok oyun geliştirici oyunlarının keşfedilmesi fırsatından mahrum kalmıştı. Bu etkinlik sayesinde oyun geliştiriciler de bu fırsatı elde etmiş oldu.

Steam Oyun Festivali’ne Dair

Video oyunu geliştiricisi ve video oyunu yayımcısı şirketi Valve tarafından düzenlenmesi planlanan yeni Steam Oyun Festivali, 3 Şubat-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Canlı sohbetlerle birlikte bağımsız geliştiricilerin yayınlayacağı 500’ün üzerinde oyun demosu yalnızca iki gün sonra Steam Game Festival’de kullanıcılarıyla buluşacak.

Steam’in Youtube resmi hesabına Steam oyun Festivaline dair Steam Game Festival: February 2021 Edition başlığı altında birçok video yüklendi. Videolarda demo olarak olarak sunulabilecek oyunlar yer alıyor. Steam aynı zamanda internet sitesi üzerinden de demoları ve bu demo oyunların tanıtım yazılarını paylaştı. İşte ücretsiz olarak deneyimleyebileceğiniz bazı oyunlar…

Feral Cat Dan – Genesis Noir

Zaman ve mekanı kapsayan kara bir macera. Kozmik varlıklar arasındaki aşk üçgeni acı bir yüzleşmeye dönüştüğünde, kıskanç bir tanrı tarafından ateşlenen bir ateşe şahit olacaksınız – diğer adıyla Büyük Patlama. Genişleyen evrene atlayın ve yaratımı yok etmenin ve sevginizi kurtarmanın bir yolunu arayın.

Exor Studios – The Riftbreaker

Riftbreaker ™, Aksiyon-RPG öğeleri içeren bir temel oluşturma, hayatta kalma oyunudur. Boyutsal yarık yolculuğu yapabilen gelişmiş bir Mecha-Suit içinde seçkin bir bilim adamı / komandosunuz. Sayısız düşmanı kesip doğrayın. Hayatta kalmak için üssünüzü oluşturun, örnekler toplayın ve yeni icatlar araştırın.

Studio Koba – Narita Boy

Narita Boy’da bir senfoni tutkunu ol! Efsanevi bir piksel kahramanın Digital Kingdom’ın içinde bir yankı olarak hapsolduğu radikal bir aksiyon macera oyunu. Techno-sword’un ardındaki gizemleri keşfet, yozlaşmış ve bozulmuş Stallionlarla kılıçları kilitle. Dünyayı kurtar!

Runwild Entertaintment – Almighty: Kill Your Gods

Bu aksiyon RPG oyununda iblisleri, canavarları ve tanrıları tek başınıza veya arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak avlayın. Koşun, zıplayın ve adalarda uçun, düşmanlarınızı parçalara ayırın ve kalıntılarıyla evinizi yeniden inşa edin. Baskıcı sahte tanrıları alaşağı edin, akrabanızı koruyun ve Yüce olun.

Morteshka – Black Book

“Kara Kitap”, Slav mitlerine dayanan, genç bir büyücü olarak oynadığınız karanlık bir RPG Macerasıdır. Kart tabanlı savaşlarda kötü güçlerle savaşın ve insanların mitolojik yaratıklarla birlikte yaşadığı dünyayı keşfedin.

Kullanıcılar beğendikleri oyunu istek listesine alarak oyun çıkış yaptığında hemen şekilde haberdar olabilecekler. 3 Şubat tarihinden 9 Şubat tarihine kadar sürecek Steam Oyun Festivali‘nde bazı sızıntılara göre yeni bir mini game yer alacak. Oyunlara ilgiliyseniz indirimin ve eğlencenin bol olduğu fırsatlarla dolu olacak Steam oyun festivalinde kendinize uygun oyunları bulabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.