Spotify, masaüstü ve web arayüzü için yeni bir tasarım oluşturdu. Bu güncel tasarım kullanıcılara sunuldu.

Spotify, hem Mac hem de Windows için masaüstü uygulamasını ve web arayüzünü güncelledi. Güncellenmiş bu tasarım, kullanıcı deneyimini daha kolay ve anlaşılır hale getirmeyi ve mobil, web ve masaüstü sürümleri arasındaki farklılıkları ve tutarsızlıkları yok etmeyi amaçlıyor. Spotify’a göre yeni tasarım ile uygulamayı farklı platformlarda kullanan kişiler, bu platformlar arasında uyum problemi yaşamayacaklar.

Spotify konu ile ilgili olarak: “Aylarca testler ve araştırmalar yapıldı, kullanıcılarla konuşuldu ve geri bildirim alındı. Şimdi, dinleyicilerimizin Spotify’ı önümüzdeki yıllarda masaüstü uygulamamızda ve web oynatıcımızda kullanmaları için yeni, temiz bir tasarım, daha fazla kontrol ve harika bir yeni temel sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeniden tasarımla, modern ve ölçeklenebilir bir web oynatıcısının teknik fırsatını, uyumlu bir Spotify tasarımı ve masaüstü uygulamasında hepinizin beklediği özelliklerle birleştiriyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Güncelleme, çalma listelerinin detaylı hale gelmesini sağladı. Kullanıcılar, çalma listelerine açıklamalar yazabilecek ve görüntüler kullanabilecek. Bununla birlikte parçaları çalma listelerine sürükleyip bırakarak daha pratik bir şekilde içerik eklemek için gömülü arama çubuğunu kullanabilecekler. Müziğe erişimi ve platformlar arası geçişi kolaylaştıran güncellenmiş tasarım kullanıcılara sunulmaya başlandı. Spotify, genellikle çoğu uygulamada olduğu gibi yeni ve güncel tasarımın tüm kullanıcılara ulaşmasının biraz zaman alabileceğini ifade ediyor.