Spotify uygulamayı kullanan kişilerin müzik zevklerini karşılaştırmasını sağlayan yeni bir özelliği duyurdu. Söz konusu yeni özellik “blend” ismiyle kullanıcılara sunuldu.

Ortak bir şekilde oluşturulan çalma listelerini kıyaslayan blend isimli özellik, iki kullanıcının müzik zevklerinin birbirine ne kadar benzediğini ya da benzemediğini ortaya çıkarıyor.

Blend Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcıların arkadaşları ile ortak kullanabilecekleri listeler oluşturma özeliği kullanıma sunulmuştu. Bu tür ortak çalma listeleri “Blend” sayesinde kategorize edilerek karşılaştırılacak. Kullanıcılar listelerini kıyasladığı kişi ile kendi listelerinin benzerlik oranını yüzdesel olarak görüntüleyebilecek. Kullanıcıların profiline eklenen bir seçenek ile kullanılabilecek.

www.androidcentral.com

Spotify, özelliğin dünya genelindeki tüm ücretsiz ve premium kullanıcılar tarafından deneyimlenebileceğini bildirdi. Blend özelliği henüz Türkiye’de kullanılmıyor. Bununla birlikte önümüzdeki saatlerde yapılacak bir güncelleme ile Türkiye’deki kullanıcıların da Blend özelliğini kullanabilmeleri sağlanacak gibi görünüyor.