Popüler müzik platformu Spotify, sesli kitaplara yönelik girişimlerini artırmak amacıyla yeni bir adım daha attı. Müzik uygulaması devi, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı.

Dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan Spotify, yakın bir zaman içerisinde çok daha fazla sesli kitaba sahip olabilir. Son çıkan haberlere göre dev şirket, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldı. ABD, Ohio merkezli bir şirket olan Findaway, 325.000’den fazla sesli kitaba sahipti. Şirketin Apple, Amazon gibi teknoloji devleriyle de sesli kitap anlaşmaları bulunuyordu.

İsveç merkezli müzik uygulaması devi Spotify’ın açıklamalarına göre Findaway’in Spotify’a nasıl entegre edileceği henüz açıklanmadı. Fakat anlaşmanın Spotify’ın sesli kitap kataloğunu genişleteceği, yayıncılar ve yazarlar için yeni fırsatlar yaratacağı gibi ifadelere yer verildi.

Bu yeni karar, daha öncesinde de küçük küçük sesli kitap hamleleri yapan Spotify’ın uzun süreli hedeflerini gözler önüne seriyor. Şirket, podcast ve sesli kitaplar ile ilgili yatırımlarının sayısını arttırarak kullanım alanını genişletmeyi amaçlıyor.