Sosyal medya devlerinden olanTwitter, Clubhouse’a benzeyen sesli sohbet odaları özelliği Spaces’ı masa üsünde kullanıma sunmak için çalışıyor.

pembeteknoloji.com.tr

Clubhouse uygulamasının popülaritesi teknoloji şirketlerini, kullanıcıları platformlarına bağlı tutmak için alternatif üretmeye zorladı. Bunlardan biri olan Twitter, kendi Clubhouse rakibi olan Spaces’ı Android ve iOS için tanıtmıştı. Şimdi ise masaüstüne getirecek.

The Verge tarafından bildirildiği üzere şirket bu özelliğin masaüstünde nasıl görüneceğini test ediyor. Bir geliştirici de Spaces’ın web’de nasıl görünebileceğine yönelik bazı tasarımlar sundu.

Twitter’ın Spaces özelliğinin masaüstü sürümde de mobil cihazlardaki gibi çalışması bekleniyor. Hatırlamak gerekirse, Twitter kullanıcılara Spaces gerçek zamanlı sesli konuşmalar, tepki emojileri, Tweetleri paylaşma yeteneği, otomatik altyazılar ve daha fazlasını sağlıyor. Aynı zamanda, Spaces’de toplantı sahibi de dahil 11 kişiye kadar konuşulabiliyor. Spaces’in masaüstü kullanımının, hangi tarihte kullanıma sunulacağı henüz net değil.