Playstation patronu Jim Ryan, yüksek talebi karşılayabilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Ancak şuan için tüm dünyada stoklar tükenmiş durumda.

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’te stok sorunu yaşanmaya devam ediyor. Konsol, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın her tarafında tamamıyla tükenmiş hatta karaborsaya düşmüş durumda. Bu konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan PlayStation patronu Jim Ryan, şu anda tek bir PS5 konsolunun bile kalmadığını bildirdi.

Rus medyasında TASS’a röportaj veren Ryan,“Her şey tükendi. Tümüyle tüm konsollar satıldı. Geride bıraktığımız yılın büyük bir kısmını, konsol için yeterince talep oluşturabildiğimizden emin olmak için harcamıştım. Şimdiyse yönetici zamanımın çoğunu bu talebe cevap vermek için tedarik artırmaya harcıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu hafta Black Friday gününde muhtemelen yeni stoklar açılacak ancak elbette bunların da çok kısa sürede tükeneceğini tahmin etmek şu durumda yanlış olmaz. 

PlayStation 5 ABD, Japonya ve Avustralya gibi bazı bölgelerde 12 Kasım’da; Türkiye, Avrupa ve Orta Doğu gibi bölgelerde ise 19 Kasım’da piyasaya sürülmüştü. Türkiye, Arjantin, Brezilya gibi konsolun çok yüksek fiyatlara satıldığı bölgeler de dahil olmak üzere stoklar tamamıyla tükenmiş durumda.