Son zamanlarda farklı teknolojilerin patentini alan Sony, şimdi de canlı destek sunan bir uygulamanın patentini aldı. İşte detaylar…

Özellikle PlayStation 5’in çıkışından sonra birçok enteresan teknolojinin patentini alan Sony, bu patentlerin arasına yeni bir patent daha ekledi.

Bu yeni patentin işleyişi ise şu şekilde: Oyuncu, eğer bir oyunun belirli bir bölümünü geçemediyse veya zorlandıysa gerçek zamanlı olarak bir oyun uzmanı ile anında görüşmeye başlıyor ve oyun uzmanı, oyuncuya geçemediği kısım hakkında yardımcı oluyor. Kısaca birçok farklı uygulamada gördüğümüz “Canlı Destek” tarzı bir uygulama.

Oyunculara canlı destek sunulmasındaki amaç oyuncuların zorlandıkları bölümlerde sıkılıp oyunu kapatmamaları ya da internetten yardım alana kadar canlı destek ile oyuncuya en kısa sürede yardım etmek. Canlı destek bunların yanında engelli bireylerin oyunu daha rahat oynaması ve daha hızlı bir şekilde yardım almasını da sağlayacak. 

Oyunculara yardım edecek kişinin gereksinimleri şu an için tam olarak belirtilmemiş. Belgede yazana göre uzman kişinin bölümü oynamış olması yeterli. Sony’nin bu sistemi ne zaman devreye sokacağı henüz bilinmiyor ancak yakın bir zamanda gerçekleşmeyeceği muhtemel.