Özel PS5 koruyucu renkli kapak satan bir çevre birimi şirketi, Sony’nin bildirdiği yasal işlemden sonra tüm siparişlerini iptal etmek ve ürünleri satıştan çekmek zorunda kaldı.

n4g.com

Sony’nin Hukuk Departmanı Firmayı Uyardı

Sony yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için tek bir renk seçeneği sunmuştu. Durumu fırsat bilen üçüncü taraf üreticiler cihaz için farklı renkli özel tasarımlar üretmeye başladı. Fakat Japon şirket bu durumdan rahatsız. Sony’nin hukuk departmanı, PlayStation 5 oyun konsolu için özel kapak tasarımları yapan firmayı yasal işlem uygulamakla tehdit etti. Aldığı bütün siparişleri iptal etmesini istedi.

videogameschronicle.com

Site Adresinin Değiştirilmesi Yeterli Olmadı

Sony öncelikle ticari marka ihlalini gerekçe göstererek PlateStation5.com internet sitesinin adresinin değiştirilmesini talep etmişti. Sitenin adresi CustomizeMyPlates.com olarak değiştirildi fakat Sony için yeterli olmadı. Sony’nin avukatları, üreticinin herhangi bir ülkede özel kapak üretip satışa sunmaya devam etmesi durumunda yasal işlem yapılacağı konusunda üçüncü taraf üreticiyi uyardı.

Sony’nin bu tepkisi üzerinden şirketin kendi özel kapaklarını üretebileceği ya da söz konusu ürünün özel tasarımlarının satışa sunulabileceğini söylemek yanlış olmaz.