Yeni söylentilere göre Sony, PlayStation Plus için daha pahalı yeni bir abonelik seçeneği sunmayı planlıyor. Bu seçeneğe Crunchyroll’a dair özellikler eklenebilir.

Bilindiği üzere PlayStation’ın PlayStation Plus isimli bir abonelik servisi bulunuyor. Bu servis sayesinde oyunların online moduna kolayca ulaşılabiliyor ve aylık birkaç farklı oyun kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Bu abonelik servisinin fiyatları şu için yalnızca abone olmak istenilen süreye göre değişiklik gösteriyor.

Yeni Bir PS Plus Üyeliği

İngiltere’nin Brighton şehrinde kurulan oyun haberleri, incelemeleri, ön incelemeleri ve röportajları üzerine hizmet veren EuroGamer’ın haberine göre Sony, şu anda fiyat olarak daha pahalı olan fakat yeni içerikler sunacak olan bir PS Plus abonelik seçeneği üzerinde çalışıyor. Bu yeni seçeneğe geçtiğimiz günlerde satın aldığı Crunchyroll’u dahil etmeyi planlıyor

Dev şirketin Crunchyroll’u bu sürece nasıl dahil edeceği belli değil fakat kurmayı planladıkları Netflix tarzı yeni anime servisine erişim sağlayacakları tahmin ediliyor. Bilindiği üzere şu anda Polonya’daki PS Plus sahipleri Sony’nin filmlerinin de bulunduğu yeni bir PS Plus üyeliğini test ediyor. Sony belli ki elinde film ve animeleri de PlayStation ile birleştirme amacıyla çalışıyor.