Popüler sosyal medya platformu Snapchat, yeni bir blog gönderisi paylaşarak kullanıcılarının artık bir YouTube videosunu gönderilerine eklemek istediklerinde videonun üzerinde yer alan “Paylaş” butonu sayesinde gerçekleştirebileceğini duyurdu.

newsroom.snap.com

Günden güne yeni özelliklere saip olan popüler sosyal medya platformu Snapchat, bugün itibarıyla, iOS ve Android’deki tüm Snapchat kullanıcılarının en sevdikleri YouTube videolarını doğrudan Snapchat Kamera aracılığıyla arkadaşlarıyla sorunsuz bir şekilde paylaşabilmelerini sağlıyor. Artık kullanıcıların kopyalama ve yapıştırma işlemleri ile uğraşmalarına gerek kalmayacak.

Youtube Paylaşımı Yapmak Artık Daha Pratik

Snapchat kullanıcıları,artık kopyala yapıştır işlemleri ile uğraşmak yerine YouTube videosunun Paylaş düğmesi üzerinden Snapchat’i seçerek işlemi çok daha pratik bir şekilde yapabilecek. Gönderiye eklenen YouTube videosu ise bir çıkartma olarak görünecek.

Snapchat blog gönderisinde: “2 milyardan fazla oturum açmış kullanıcı, yeni müzikler bulmalarına, farklı beceriler edinmelerine, haberleri yakalamalarına ve çevrelerindeki dünya hakkında daha fazlasını keşfetmelerine yardımcı olacak videoları izlemek için her ay YouTube’u ziyaret ediyor. Yeni entegrasyonla, bu izleyicilerin en sevdikleri klipleri ve videoları Snapchat’te arkadaşlarıyla paylaşmalarını hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyoruz.” cümlelerine yer verdi.