Uber Türkiye, İstanbul’da “Siyah Taksi” isimli hizmeti başlattığını duyurdu. Uber Siyah Taksi, yolcuların 8 kişilik büyük minibüs tipi araçlarla yolculuk yapmasını sağlıyor. İşte detaylar…

Türkiye’de bir dönem çok tartışılan meselelerden biri olan Uber‘di. Şirketin verdiği hizmetin yasal olmadığı iddiaları özellikle sarı taksi şoförleri tarafından gündeme gelmiş ve bu durum davalara neden olmuştu. Ancak Uber Türkiye’den dikkat çeken bir hamle geldi. Şirket, İstanbul’da “Siyah Taksi” hizmetini resmen başlattığını Twitter üzerinden duyurdu. Uber Siyah Taksi nedir? Nasıl kullanılır?

Uber Siyah Taksi, 8 kişilik siyah minibüsleri kapsıyor. Siyah taksiler kullanıcılara daha konforlu bir yolculuk hizmeti sağlıyor. Uber Siyah Taksi hizmeti, özellikle bir kaç kişiden daha kalabalık olan ve bir taksiye ihtiyacı olan gruplar için tercih edilirliği yüksek görünüyor.

Uber Siyah Taksi Nasıl Çağırılır?

  • Uygulamayı açıp Nereye? kutusuna varış noktanızı girin. Alım konumunuzu onaylamak için dokunun, ardından yakınlardaki bir sürücüyle eşleşmek için yeniden Onayla’ya dokunun.
  • Sürücünüzün varış güzergâhını harita üzerinden takip edebilirsiniz. Sürücünüzün varmasına birkaç dakika kaldığında, alım konumunda gelmelerini bekleyin.
  • Kişisel güvenliğiniz için, doğru araca bindiğinizden emin olun. Araca binmeden önce, sürücü, araç modeli ve plaka numarası bilgilerini uygulamadaki bilgilerle karşılaştırarak kontrol edin. Araca bindiğinizde, yola çıkmadan önce sürücünüzden adınızı doğrulamasını isteyin.
  • Varış noktasına geldiğinizde ödeme yapmak çok kolay. Bölgeye göre değişiklik gösteren seçenekleriniz var. Ödemenizi nakit olarak ya da kredi kartı veya Uber Cash bakiyesi gibi bir ödeme yöntemi kullanarak yapabilirsiniz.