Apple, her sene olduğu gibi bu yıl da bahar etkinliği düzenleyecek fakat teknoloji devi yılın ilk etkinliğini ne zaman gerçekleştireceğini henüz resmi olarak açıklamadı. Siri, merakla beklenen bahar etkinliğinin tarihini ilan etti.

Apple yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Cupertinolu teknoloji devi henüz bahar etkinliğinin tarihini resmi olarak açıklamadı fakat Siri konuya ilişkin bazı detayları ağzından kaçırmış olabilir.

Siri’ye (İngilizce olarak) bir sonraki Apple etkinliği ne zaman? sorusunu sorduğunuzda “Özel etkinlik 20 Nisan Salı günü Apple Park’ta. Tüm ayrıntıları Apple.com’dan öğrenebilirsiniz” yanıtını veriyor.

Bahar etkinliğinin bu sene de Koronavirüs nedeniyle dijital formatta gerçekleşeceği öngörülüyor. Kullanıcılar şirketin yapacağı duyuruları Apple’ın resmi web sitesi ve YouTube kanalı üzerinden görebilecekler.

Etkinlikte birkaç yeni cihaz tanıtılacağı söyleniyor. Mini-LED ekran ve gelişmiş kameralarla donatılmış beşinci nesil iPad Pro, yeni tasarıma sahip AirPods 3 ve AirTag takip aksesuarı tanıtılması muhtemel ürünler.