Spotify Greenroom uygulaması müzik severlerin istedikleri konularda odalar oluşturarak sesli sohbet yapmalarını sağlıyor. Söz konusu uygulama şu anda sadece İngilizce dilinde beta sürecine başlamış durumda.

Clubhouse ait olan konsept gün geçtikçe popüler bir hal alarak diğer platformlarda da yer alan ya da alacak olan bir özellik haline gelmeye başladı. Sesli sohbet odalarında, yalnızca ses üzerinden iletişim sağlandığı için pratik bir sosyal etkileşim kurulmuş oluyor. Bu sayede yüksek maliyet ve yönetim de gerekmiyor. Gerekli gizlilik ve iletişim kontrolü sağlandıktan sonraki kısımlar tamamen kullanıcılara ait.

Spotify Greenroom Özellikleri

Spotify da bu avantajı kullanarak temel bir sosyal ağ oluşturmayı hedefliyor. Spotify Greenroom uygulaması kullanıcıların istedikleri konuda sohbet odası oluşturmasını veya odaya katılmasını mümkün kılıyor. Her konuda konuşmak serbest olsa da biraz daha müzik odaklı olacağını söylemek mümkün. 

Spotify hesabını bağlamanın yeterli olduğu uygulama hali hazırda İngilizce olarak belirli ülkelerde hizmet veriyor. Yakın dönemde desteklenen dillerde ve ülkelerde kullanıma sunulacak. 

https://apps.apple.com/us/app/spotify-greenroom/id1517524960