Ülkemizde Coronavirüs pandemisi ile mücadele devam ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da önemli adım geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı corona virüsü önleyecek girişimcileri arıyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Koronavirüsü Önleyecek Girişimcileri Arıyor!
Hem dünyada hem de ülkemizde corona virüsü etkisini artırmaya devam ediyor. Bu artışı engellemek adına her gün farklı adımlar da atılıyor. Bu mücadele kapsamında yeni adımlar atılırken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı‘ndan da önemli adım geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı resmi Twitter hesabından girişimciler için önemli bir anket paylaştı. Paylaştığı anket ile bakanlık corona virüsü ile mücadele etmek isteyen sanayicilere çağrıda bulundu. Ülkemizin corona virüsü salgını ile mücadelesine katkı sağlayabilecek ürünleriniz veya üretim yetkinlikleriniz için anketi hemen doldurabilirsiniz.

Bakanlık, salgın sürecinde yapılan mücadeleye destek olabilecek ürün veya üretim faaliyetlerine sahip olan girişimcileri Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında bir araya getirmeyi planlıyor. Bu süreci hızlı atlatabilmek adına girişimcileri de destek olmaya çağırıyor.

Mevcut üretim yetkinliklerinizi ve yeni ürünlerinizi bu form kapsamında belirterek siz de salgınla mücadeleye destek olabilirsiniz.

28 Mart 2020: 1704 yeni vaka, 16 kişi hayatını kaybetti
Son 24 saat içerisinde 7641 kişiye test yapıldı ve bunlardan 1704’ü pozitif çıktı. Maalesef 16 kişi daha hayatını kaybetti.