Akıllı telefon devi Samsung, ilerleyen zamanlarda satışa sunacağı telefonların kutularından şarj cihazı ve kulaklığı çıkaracağını duyurdu. Şirket kutu içeriğini aşamalı olarak eksiltecek.

log.com.tr

Samsung uzun zamandır konuşulan Galaxy S21 ailesinin tanıtımını 14 Ocak’ta yaptı. Dev şirket beklenildiği gibi yeni seriye ait telefonlarının kutusuna şarj cihazı ve kablolu kulaklığı eklemedi.

Şirket, ilerleyen zamanlarda satışa sunacağı telefonların kutularından şarj cihazı ve kulaklığı çıkaracağını açıkladı. Şirket çok sayıda Galaxy sahibinin zaten ellerinde olan şarj cihazı ve kulaklıkları yeniden kullandığını ifade etti.

Çevre Öne Sürülüyor

Samsung tıpkı Apple gibi kutu içeriğinin eksiltilmesinin çevre için faydalı olacağını düşünüyor. Hatırlayacağınız üzere Apple da kutu içeriğini azaltırken aynı sebebi öne sürmüştü.

Güney Koreli teknoloji devi 2017’den beri Galaxy cihazlarında standartlaştırılmış USB-C tipi şarj bağlantı noktaları kullandığını ifade etti. Bu nedenle kullanıcıların eski şarj cihazlarının yeni Samsung akıllı telefonlarla uyumlu olduğunu ve kullanılabileceğini de ekledi.