Geçtiğimiz günlerde Tizen işletim sistemine sahip olan ve Netflix, Spotify gibi platformların kullanımda kolaylık sunan Samsung’un akıllı televizyonları satış rekoru kırmıştı.

TikTok, Samsung Sero TV İle Tam Uyumlu Çalışacak

Şimdi Akıllı televizyon sektöründe öncü olan marka Samsung, App Annie tarafından hazırlanan rapora göre bu yılın en popüler uygulaması olan TikTok’la yaptığı iş birliği kapsamında sosyal platformun tam ekran uygulamasını, akıllı televizyonlarına getireceğini duyurdu. Önümüzdeki günlerde Avrupa’da piyasaya sürülecek olan Sero TV ile başlayacak süreç, sonrasında 2018 ve daha yeni model TV’lerde de bulunacak. Bunun yanında TikTok, 2021 yılı itibarıyla da tüm Samsung televizyonlarda çalıştırılabilecek.

Samsung Sero TV, bir yıldan uzun bir süre önce tanıtılmıştı. Sero Tv’nin özelliği hem yatay hem dikey olarak kullanılabiliyor olması. Önümüzdeki günlerde Avrupa’daki bazı ülkelerde piyasaya sürülecek olan televizyonun, son zamanların belki en popüler uygulaması olan TikTok’u da içermesinin Sero’nun satışına katkı sağlaması bekleniyor.

Edinilen bilgilere göre TikTok’un Samsung televizyonlar için geliştirilen uygulaması, Sero TV‘de hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilecek. TikTok kullanıcıları daha çok “komik” videoları izliyorlar olsalar da kendin yap türündeki videolar da Samsung Sero TV’de en iyi şekilde izlenebilecek. Kullanıcılar, TikTok’un mobil uygulamasındaki, tüm özellikleri Samsung TV uygulamasında da sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler. яндекс

Bu arada Samsung, TikTok TV uygulamasına günden güne yeni özellikler ekleyerek geliştirecek. Samsung’a göre 2021 yılı itibarıyla piyasaya sürülecek bütün Samsung televizyonlar, TikTok TV uygulamasını içerecek. “