Sunny fabrikasında telefon ve televizyon üretimi yapan Samsung kendi fabrikasını kuracak. Tekirdağ’a kurulacak fabrikayı hangi şirketin inşa edeceği belli oldu.

Samsung, Türkiye’de bir alt yükleniciyle birlikte televizyon ve telefon üretimi yapacak. Sunny fabrikasında yerli üretim telefon ve TV modelleri üretiliyor. Güney Koreli teknoloji devi şimdi de kendi fabrikasını kuruyor. Resmi duyuru gelecek Pazartesi yapılacak.

Samsung tarafından kurulacak fabrika, Tekirdağ’da bulunan Kapaklı OSB’ye yakın bir bölgede olacak. Fabrika, Rönesans Holding tarafından inşa edilecek. DÜNYA’nın edindiği bilgiye göre yapılan yatırımın yer tahsis süreci tamamlandı. Bu kapsam dahilinde 10 bin metrekareye yapılması planlanan yatırımın cep telefonu üretimine yönelik olduğu söylentiler arasında ancak bu konuda henüz net bir açıklama bulunmuyor. Yatırım miktarı ise henüz belli değil.

Fabrikanın konumu için Tekirdağ’ın tercih edilmesi, burada üretilen ürünlerin Avrupa pazarına ihraç edileceğini de gösteriyor. Detaylar gelecek Pazartesi açıklanacak.