Samsung, Galaxy ürünleri hakkında kullanıcılara bilgi sağlayan Unpacked etkinliğinde Google ve Qualcomm ile yaptıkları iş birliğini de duyurdu. Teknoloji devinin XR gözlüğü üzerinde çalıştığı söylentisi kesinleşti. İşte detaylar…

Teknoloji devlerinden biri olan ve Güney Koreli ve merkezi Suwon, Güney Kore’de bulunan çok uluslu elektronik şirketi Samsung, ailesi ve Galaxy Book 3 serisiyle birlikte Google ve Qualcomm ile birlikte XR (genişletilmiş gerçeklik) ürünleri üzerinde çalışıyor. Samsung Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh, şirketin XR üzerinde çalıştığını ve ürün için çok beklemeyeceğimizi ifade eden cümleler ile açıklama yaptı.

Samsung, giyilebilir ekranlar için özel tasarlanmış bilinmeyen bir Android sürümü olan yazılım üzerine Google ile işbirliği içinde çalışıyor.

Google sözcüsü lansmanda “Kullanıcıların Google ile yapabileceklerini daha da ileri taşıyacak yeni nesil bilgi işlem deneyimi yaşatmak için iş ortaklarımızla birlikte çalışmakta heyecan duyuyoruz.” dedi. Samsung’dan TM Roh da “Ürünün piyasaya çıkması ve başarılı olabilmesi için ekosistemin bir nebze de olsa hazır olması gerektiğine inanıyoruz.” Cümlelerini kullandı. Samsung’un XR gözlüklerinin işlemcisi Qualcomm’a ait olacak. Şirket, Kasım ayında artırılmış gerçeklik gözlükler için duyurduğu 4nm Snapdragon AR 2 Gen 1 isimli işlemciyi kullanılacak.