Samsung Galaxy S23 Ultra, aynı anda birden fazla parmak izi ile ekran kilidinin açılmasını sağlayacak. İşte Qualcomm 3D Sonic Max ekran altı parmak izi tarayıcı özelliğinin detayları…

Sızan yeni bilgiler yaklaşmakta olan Samsung Galaxy S23 Ultra akıllı telefondaki parmak izi tarayıcısının normalden daha büyük olduğunu gösteriyor. Eş zamanlı olarak iki parmağın sığabileceği tarayıcı, güvenliği de büyük ölçüde arttıracak.

Daha Güçlü Güvenlik

Qualcomm 3D Sonic Max parmak izi sensörü bir süre önce satışa sunulmasına rağmen bilinmeyen nedenlerle herhangi bir Samsung akıllı telefonunda görünmüyor. Çinli üreticiler son teknolojiyi hızlıca adapte oluyor, bu nedenle Qualcomm’un 3D Sonic Max’i vivo’nun X80 Pro ve iQOO 9 Pro gibi modellerinde kullanılıyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Qualcomm’un yeni 3D Sonic Max teknolojisini kullanması olası. 2022 yılının başında tanıtılan bu teknoloji kullanıcılarına 17 kat daha büyük kapsama alanı ve aynı anda iki parmak izi desteği sağlıyor. Bunların yanında Qualcomm yeni parmak izi sensörünün önceki nesil sensörlerden daha hızlı ve güvenli olduğunu savunuyor.