Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S21 ailesiyle ilgili yeni bir bilgi ortaya çıktı. Raporlara göre Samsung Galaxy S21 serisi, 30 W hızlı şarj desteği sağlayacak. Raporlarda şirketin telefonu şarj cihazı olmadan piyasaya sürebileceği veya 25 W şarj adaptörüyle satışa sunacağı bilgileri de mevcut.

Son zamanlarda yayınlanan raporlarda Samsung Galaxy S21 serisinin bazı marketlerde şarj cihazı olmadan satılacağı yönünde iddialar bulunuyordu. Bazı raporlar ise cihazın 25 W şarj adaptörü ile satışa sunulacağını iddia ediyordu. Bugün ortaya çıkan son raporda ise cihazın daha hızlı şarj kapasitesine sahip olan adaptörleri destekleyeceği bilgisi ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra modellerini içerecek olan Galaxy S21 serisinin 30 W hızlı şarj adaptörlerini destekleyeceği bilgisi ortaya çıktı. Raporlara göre Samsung, cihazı piyasaya sürdüğünde kutu içerisinde orijinal bir şarj kablosu bulunduracak fakat kutuda adaptör bulunmayacak. Samsung’un bunun yerine şarj adaptörlerini daha ucuz fiyata kullanıcılara sunması ve adaptör seçimini kullanıcının tercihine bırakması tahmin ediliyor.

Şarj adaptörü kullanmak isteyen kullanıcılar, akıllı telefondan ayrı olarak bu şarj adaptörlerini almak zorunda kalacaklar. Şirket, şarj adaptörlerini daha düşük fiyata satmaya başlarsa sebebi de tam olarak bu olacak. Şarj cihazını kutu içerisine koymayan Samsung, kullanıcıların rahat edebilmesi için ücreti düşürecek.