Samsung Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Serisi İncelemesi
Galaxy S11’e ne oldu? Samsung, 2019 Galaxy S10’dan amiral gemisi mantoyu devralan en son Galaxy S20 için birkaç numara atladı . Kafa karıştırıcı bir sıçrama olsa da, Samsung’un çok fazla paketlediği için bunun iyi bir nedeni var: Özellikle ilk 5G telefonunuzu almaya hevesliyseniz büyük bir yükseltme.

Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve devasa Galaxy S20 Ultra’dan daha ucuz ve kullanımı daha kolaydır , ancak bu ucuz veya düşük özellikli bir cihaz olduğu anlamına gelmez.

İşte elde ettiğiniz: 120Hz yenileme hızına sahip 6.2 inç ekran, 5G indirme hızları (varsa), telefonun her iki yanındaki yüksek özellikli kameralar ve önyükleme için büyük bir pil.

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung’un sunduğu yeni teknolojiyi denemek istiyorsanız elde edeceğiniz telefon budur, ancak cüzdanınızda büyük bir telefon veya büyük bir göçük istemezsiniz. Daha fazla depolama alanı veya 108MP kamera istiyorsanız Ultra’ya gidebilirsiniz ve fiyat etiketine uzayabilirsiniz, ancak günlük kullanım için S20 çoğu insan için en iyi seçim olacaktır.

Kaputun altında güçlü bir yeni yonga seti, 4G veya 5G telefonu satın almanıza bağlı olarak bir Qualcomm Snapdragon 865 veya Exynos 990 (hangisini alacağınızı belirleyecek) ve 8GB veya 12GB RAM var. Ve bazı insanlar sadece 5G telefonu satın alabilecekler – bölgenizde hangi sürümlerin bulunduğunu öğrenmek için aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kamera bu telefonun bir başka önemli özelliği, Samsung’un arka dizide birçok özelliği artırması. Üç ana kamera da geliştirildi (daha fazla ışığa izin vererek gece fotoğrafçılığını iyileştirmek için artan piksel boyutları dahil) ve ayrıca genel deneyimi iyileştirmek için birkaç yazılım ayarı var.

Telefoto lens, Galaxy S10’daki lensden bile daha iyi, yüksek kaliteli 3x optik zoom çekimleri yapmanıza veya 30x dijital zoom’a kadar uzanmanıza olanak tanır. Galaxy S20 Ultra genel olarak daha iyi bir kameraya sahip, ancak çoğu insan bu telefondaki atıcıdan daha memnun olacak.

Galaxy S20’nin bir başka özelliği de 4000 mAh bataryası. S10’daki hücreden daha büyük ve pil ömrünün tipik kullanımla güçlü olduğunu bulduk – bu telefon bir günlük normal kullanımdan daha uzun sürmeyecek, ancak akıllı telefon ne yapıyor?

Genişletilmiş kapasitenin bir olumsuz sonucu oldu: kulaklık jakı sıkıldı. S20 Plus ve S20 Ultra ile aynı hikaye ve Samsung bu özelliği ilk kez S serisinden bıraktı.

Galaxy S20, Galaxy S20 Ultra’nın sergilediği üst düzey özelliklerden bazılarını kaçırıyor, ancak daha uygun fiyatlı ve cebinizde tutmak veya saklamak daha kolay ve 2020’de Samsung’un en etkileyici cihazı olmayabilir. Satın alanların çoğunu tatmin etmekten daha fazlasını yapacak güçlü bir telefon.