Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Note 20 serisini sonlandırmayı planlıyor. Bu kararın stratejik bir karar olduğu ve S21 satışlarını desteklemeye yönelik bir hamle olduğu düşünülüyor.

Teknoloji üretici Samsung, diğer akıllı telefonlarına da kalem desteği eklemeyi planladığını doğrulamıştı. Yeni alınan bu kararla birlikte not serisine veda vakti geldi.

Ice Universe takma adıyla tanınan ve bugüne kadar Samsung ile ilgili asıl bilgiler veren sızıntı hesabından, Galaxy Note serisinin kaldırıldığı bildirildi. Bunun yanında Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch araştırma şirketlerinin kurucusu Ross Young da şirketin Galaxy Note21‘i piyasaya sürmeyeceğini ifade etti.

Kaynaklar, Note serisini sonlandırmasının stratejik bir karar olduğunu düşünüyor. Galaxy Note serisini kaldırmanın altındaki nedenin Galaxy S21 satışlarında artış sağlamak olduğu düşünülüyor. Galaxy Note21 olmadığı için, kalem destekli bir Samsung telefona sahip olmak isteyen kullanıcılar Galaxy S21 Ultra satın almak isteyecekler. Bu da Galaxy S21 serisinin satışlarında artış sağlayacak. Bu gelişme ile ilgili Samsung’un henüz resmi bir açıklaması bulunmuyor. Bilginin güvenilir kaynaklardan elde edilmiş olması nedeniyle Samsung’un da kısa zamanda konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.