Popüler sosyal medya platformları Snapchat, TikTok ve Instagram ile daha kaliteli fotoğraf paylaşımı için bir araya gelen Samsung, kamera bileşenlerinin daha verimli kullanılmasını sağlayacak.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı fotoğraflarını sosyal medyaya yükledikten sonra fotoğraf kalitesinin düşmesi sorununu yaşıyor. Teknoloji devi Samsung bu sorunu ortadan kaldırmak için çalışacak.

2022 yılında Samsung, Snapchat, TikTok ve Instagram arasında özel bir iş birliği başlamıştı. Bu iş birliğine göre Galaxy S22 serisi telefonların kameralarında bulunan gece modu veya yardımcı kamera lensleri gibi bileşenler bu uygulamalar tarafından kullanılabiliyordu. Böylece görseller sosyal medyadan indirildiğinde dahi kalitesini koruyordu.

Samsung’un daha fazla kamera bileşenini bu uygulamaların kullanımına sunmayı amaçladığı iddia ediliyor. Galaxy S23 serisi piyasaya çıktığı dönemde güncellenecek uygulamalar lenslere daha geniş bir erişim hakkı elde edecek. Diğer yandan bu yıl içerisinde farklı Galaxy akıllı telefonlarına da bu özelliğin sunulacağı ifade edliyor.