Teknoloji devi Samsung’dan Galaxy telefonların yavaşlatılma iddialarına yönelik bir yanıt geldi. Şirketin CEO’su Jong-Hee Han yavaşlatma durumu için kullanıcılardan özür diledi.

Galaxy S22 serisi ile birlikte başarılı satış rakamları elde eden Samsung, telefon yavaşlama iddiaları nedeniyle kullanıcılardan tepkiler almıştı. Toplantıda yeni açıklamalarda bulunan Samsung CEO’su Jong-Hee Han, ”böyle bir sorunun tekrar meydana gelmesini önlemek için müşterileri daha yakından dinleyeceğini ” ifade etti.

Pil ömrünü uzatmak ve sistem optimizasyonunu sağlamak amacıyla Galaxy cihaz ve tabletlerde yüklü olarak gelen Samsung Optimizasyon Hizmeti yazılımının (GOS), 10.000’den fazla uygulamanın performansını düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Bunun yanında kullanıcılara devre dışı bırakma seçeneği sunulmaması ve özelliğin dayatılması şirkete olan tepkileri arttırdı.

Güney Kore kullanıcıları için Galaxy S22 serisine yönelik sorunları düzeltecek yeni bir güncelleme paylaşan teknoloji devi, güncellemeyi eski nesil Galaxy telefonlara da getirebilir.