Teknoloji ürünlerinde uzmanlaşmış küresel bir araştırma şirketi olan Counterpoint Research , Samsung’un Ağustos ayında Huawei ile pazar payı farkını büyüttüğünü ve bu ay için küresel akıllı telefon satışlarının% 22’sini oluşturduğunu bildirdi.

Counterpoint’in en son Aylık Piyasa Nabzı raporuna göre:

Bu yılın Nisan ayına kıyasla, Samsung% 2 pazar payı kazandı ve Huawei, Nisan ayında rekor kıran% 21’lik bir payın ardından şu anda% 16’da.

Samsung, Temmuz ve Ağustos aylarında Hindistan pazarının yeniden açılmasıyla toparlandı. Hintli tüketiciler ve Çinli ürünler arasındaki artan gerginlik Samsung’un lehine işledi ve bu gergin durum sayesinde bu ay Hindistan’da 2018’den beri en iyi performans gösteren ay oldu.

Apple Başarısını Koruyor

Apple, %12’lik payla ilk üçe girmeyi başardı. Dördüncü sırada ise %11 pazar payı olan Xiaomi bulunuyor. Uzmanlar tarafından Huawei’deki düşüşünün devam edeceği öngörülüyor.

2020’nin sonlarında şimdiden fazlaca ilgi gören iPhone 12 serisi sayesinde Apple’ın pazar payında artış olması yüksek bir ihtimal. Counterpoint Technology Market Research analistleri Samsung’un satışlarının yıl sonuna kadar artacağını öngörüyor.

Kaynak: https://droid.news/report-samsung-leads-global-smartphone-sales-in-august-widens-gap-with-huawei/