Samsung’un 2022 yılının ilk çeyreğindeki gelirini paylaştı. Satışları yüksek olan Galaxy S22, ilk çeyrekte Samsung’a rekor gelir sağladı. Peki Samsung’un 2022’nin ilk çeyreğindeki geliri nedir? İşte detaylar…

Samsung bu yılın ilk çeyreğine ait gelir raporlarını paylaştı. Rapora göre teknoloji devi, önceki yıllara göre başarılı bir artışa sahip. Bu artışın en büyük hatta başlıca nedeni ise Galaxy S22.
Samsung’un 2022 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği gelir dikkat

www.gsmarena.com/

leri üzerine çekmeyi başardı. Raporlara göre Samsung bu yılın ilk çeyreğinde 14,12 trilyon KRW gelir elde ederken, 2021 yılının aynı döneminde 9,38 trilyon KRW gelir elde etmişti. Bu da demek oluyor ki geçen yıla göre toplam %51 gibi ciddi bir artış söz konusu. Bununla birlikte yine aynı dönemleri kıyasladığımızda 2022 yılının 77,78 trilyon KRW geçen yılın ise ise 65,39 trilyon KRW gibi bir rakama sahip olduğunu görüyoruz.
Tüm bu artışların bazı nedenleri var. Başlıca n

eden Samsung’un tüm bölümlerinde bir yıllık artışın görülmesi. Yine Samsung’un pazardaki 5G modellerine verilen olumlu tepkilerin ve ekosistem ürünlerinin karı, ekran ve TV tarafında elde edilen başarı diğer nedenler arasında.