Uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısı olan Take-Two Interactive şirketi, genellikle yarış oyunları ile tanınan İngiliz şirket Codemasters’ı satın alıyor. Anlaşma hisse satın alımı ve nakit ödeme şeklinde gerçekleşecek ve yaklaşık 1 milyar dolara mâl olacak.

Take-Two Interactive, Dirt ve F1 oyunlarının arkasındaki stüdyo olan İngiltere merkezli Codemasters‘ı da kendi bünyesine almak için hazırlanıyor. Hisse alımı ve nakit ödeme şeklinde gerçekleşecek bu anlaşmanın maliyeti 994 milyon dolar civarında olacak. Şirketler arasındaki anlaşmanın 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Take-Two, anlaşmayla ortaya koyacağı 994 milyon dolar ile Dirt ve F1 gibi spor oyunlarında uzmanlaşmış bir stüdyoyu bünyesine katmış olacak. Codemasters’ın elinde Dirt ve F1’e ek olarak World Rally Championship oyunlarının hakları da bulunuyor ve ilk oyunun da 2024 yılında satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Take-Two, Codemasters’ın lisanslarının ve deneyiminin 2K ile birleşeceğini de belirtiyor.