Realme markasının ay içerisinde satışa sunulacak olan Realme GT Master Edition 5G akıllı telefon modelinde Kodak fotoğrafçılık teknolojileri kullanılacak.

Xiaomi’nin bir süre önce Hasselblad markası ile yaptığı iş birliğinden sonra Realme de yeni bir iş birliği başlatıyor. Sektör kaynakları Realme ve Kodak ile uzun dönem bir iş birliği içinde çalışacağını iddia ediyor.

Yıllardır fotoğrafçılık sektöründe faaliyet gösteren Kodak 2012 yılında iflas etmişti. Donanım tarafını elden çıkararak sadece yazıcı teknolojilerine odaklanan Kodak bir dönem akıllı telefon da üretti. IM5 ve Ektra modelleri ne yazık ki piyasada ayakta kalmayı başaramadı.

Realme ile ortaklık markanın yeniden akıllı telefon pazarına dönmesi anlamına geliyor. İddialara göre Realme GT Master Edition 5G akıllı telefon modelinde Kodak markasının izlerini göreceğiz. 6.5 inçlik ekran, Snapdragon 870 yonga seti, 108MP ana sensör, 4500mAh kapasiteli batarya gibi özelliklere sahip olacak olan Realme GT Master Edition 5G modelinin kamera yazılımında Kodak optimizasyonları ön plana çıkacak. Yeni modelin ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.