Önde gelen çip üreticilerinden Qualcomm, teknoloji şirketi Lofelt ile iş birliği yaparak, Android platformu için gelişmiş dokunsal bildirim teknolojisi geliştirecek.

İşlemci üreticisi Qualcomm, LofeIt ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bu iki marka farklı uzmanlıkları ile Android akıllı telefonlarda dokunsal geri bildirim sistemini geliştirmeyi amaçlıyor.

“iOS ile Android Arasındaki Boşluk Daraltılacak”

Şirketler, Qualcomm Snapdragon yongalarını kullanarak evrensel bir yazılım altyapısı ortaya çıkaracak. Yeni teknoloji, mobil oyunlarda dokunsal geri bildirimi geliştireceği gibi etkileyici bir deneyim yaşatacağı da açıklanıyor. Bunun yanında herhangi bir akıllı telefon üreticisi de eğer isterse bu teknolojiden yararlanabilecek.

Qualcomm ve Lofelt’in geliştireceği yazılım, akıllı telefonun sesini bir titreşim motoruyla uyumlu bir şekilde eşleştirerek dokunsal hissiyatı mümkün olan en ileri seviyeye taşıyacak.  Lofelt şirketine göre; “iOS ve Android cihazlarda dokunsal deneyim arasındaki boşluğu daraltacak.” Şirketin resmi blogunda bu teknolojiler ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri inceleyebilirsiniz.