Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG’nin ismi değiştirildi ve yeni isim PUBG: Battlegrounds olarak güncellendi.

PC Gamer’ın haberine göre yayıncı Krafton oyunun ismini PUBG: Battlegrounds olarak güncelledi. Bu yeni isimden şirketin PUBG ismini markalaştırdığı sonucuna varmak mümkün. PUBG bu popülerliği dışında oyun dünyasına battle royale türünün kazandırılmasında da başlıca oyunlardan biri oldu. Gelecek yıllarda çıkacak olan oyunların PUBG ana başlığı altında çıkacağı tahmin ediliyor. 

Oyunun isminin değiştirilmesiyle birlikte ücretsiz olacağına dair söylentiler de yayılıyor. Geçtiğimiz aylarda yine böyle bir söylenti söz konusuydu. Şimdi de tekrar gün yüzüne çıktı ve yayılmaya devam ediyor. Krafton ise durumu reddeden herhangi bir açıklamada bulunmadı. Yani söylentilerin gerçek olma ihtimali yüksek. 10-16 Ağustos tarihlerinde popüler oyun 1 haftalığına ücretsiz olarak oynanabilecek. Daha önce çıkan söylentide de oyunun bu ay 1 haftalığına ücretsiz olarak denenebileceği ve gelen tepkiler doğrultusunda hareket edileceği söylenmişti. Bu durumun gerçekleştiğini söylemek mümkün.