PUBG Mobile’ın yeni sürümü olarak karşımıza çıkacak “PUBG: New State” resmen duyuruldu. PUB G Mobile’ın geliştirici ekibi, PUBG: New State’in benzersiz grafiklere sahip olacağını belirtti. Yayınlanan tanıtım videosunda yeni sürüm hakkında ipuçları yer alıyor.

PUBG:New State’de Neler Yer Alıyor?

Geliştiricilerin yaptığı açıklamalara göre yeni mobil oyun, “PUBG: New State” şeklinde adlandırılacak. Oyun, önceki söylentilerde yer aldığı üzere 2051 yılında geçecek. Bu da oyunda yeni nesil silahların, yepyeni araçların ve drone gibi yeni teknolojilerin yer alması demek. Tüm bu yeniliklere, paylaşılan fragmanda yer veriliyor.

Oyun hakkında yapılan açıklamalara göre PUGB: New State’de, yepyeni bir harita yer alacak. Bununla birlikte yeni oyun oynanış mekaniği ve grafikleriyle, benzersiz bir deneyim sunacak. Şirket, PUBG: New State’in grafiklerinin mobil cihazların sınırlarını zorlayacağını belirtiyor.

PUBG: New State’de de temel amaç hayatta kalmak olacak ve oyun içerisindeki hedefler yine bu yeni sürümde yer alıyor. olacak. 100 farklı oyuncu paraşütleriyle bir alana inecek ve amaçları yine hayatta kalan son kişi olmak olacak. Aslında yeni oyunla birlikte sadece yeni silah ve ekipmanlar, yeni araçlar ve yeni bir görünüm sunulacak. Oyunun ne derecede bir ilgi gördüğünü ise zamanla göreceğiz.

PUBG Mobile’ın yeni versiyonu hem iOS hem de android kullanıcıları indirebilecek. Ancak şu an için yalnızca, Android kullanıcıları ön kayıt yaptırabiliyor. Geliştiriciler, kısa bir süre sonra oyunun App Store’a da ekleneceğini ve iOS ekosistemindeki kullanıcıların da ön kayıt yaptırabileceklerini ifade etti.

Ön kayıt yapmak, mobil oyun severlere ibazı ayrıcalıklar sağlıyor. Şu an için sadece bir otomobil kaplamasıymış gibi görünse de şirket, ilerleyen süreçte yeni avantajlarla ilgili açıklamalarda bulunabilir. Buraya tıklayarak ön kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Oyunun internet sitesini incelemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.